Největší energetická krize desetiletí přiměla vládu Kosova k vyhlášení dočasného zákazu těžby kryptoměn. Mnozí lidé nyní hledají cesty, jak se zbavit drahého vybavení, jako jsou počítače nebo grafické karty. 

„Je tu kvůli tomu panika. Prodávají to nebo se snaží přesunout do sousedních zemí,“ řekl pro britský deník Guardian investor, který si nechává říkat cryptoKapo. List za příklad dává Dragana, jenž si dříve těžbou kryptoměn vydělal až dva tisíce eur měsíčně, tedy téměř 50 tisíc korun. To je zhruba pětkrát více, než kolik činí průměrná mzda v této zhruba 1,8milionové zemi, která v Evropě patří mezi nejchudší.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se