Byl bych rád, aby co nejvíc lidí pochopilo, že Karel Janeček není tím miliardářem, který už neví co by, tak se rozhodl kandidovat na prezidenta. Jemu opravdu leží na srdci, aby se tu zlepšilo politické prostředí, má jasno rallyový závodník Vojtěch Štajf. Jeden z těch, kteří v pátek dopoledne seděli v pražském divadle La Fabrika po boku matematika Janečka při jeho zahájení prezidentské kampaně. A snažili se vytvořit dojem improvizovaného setkání, v němž Janečkovi přátelé nadhazují témata, která je tíží, a prezidentský kandidát se k nim má vyjádřit.

Byť Janeček kvůli autenticitě nechtěl mít na scéně najaté herce, ale lidi ze svého okolí, s nimiž si bude moct nenuceně popovídat, příprava je zjevná. Postupně se v replikách jeho přátel dostane na vše, co sám v poslední době ve svých vyjádřeních hlásal – uvolnění koronavirových opatření, děti místo očkování nutit radši do toho, aby se hýbaly, seniory zapojit do veřejného života, změnit Česko v digitální velmoc, populistické politiky jitřící emoce nahradit díky novému volebnímu systému těmi, kteří dokážou společnost spojovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.