Nejčastější příčinou smrti byla v Česku v minulém roce nemoc covid-19. Stála zhruba za pětinou z celkového počtu 140 tisíc úmrtí, což bylo nejvíce od konce druhé světové války. Podle demografky Dagmar Dzúrové na to mělo vliv špatné řízení epidemie. „Nařízení byla z většiny vedena politickou shodou, nikoliv odbornou,“ říká v rozhovoru s HN vědkyně, která je nyní členkou poradního týmu ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). A odhaduje, že pandemie loni Čechy připravila v souhrnu o 263 tisíc let života.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










