Hrad oznámil, že Miloš Zeman zaslal čínskému prezidentu Si Ťin-pchingovi dopis k čínskému Novému roku. Je to neuvěřitelně přítulný text. Stačí ovšem přidat 33 slov a máme dokument, za který bychom se nemuseli stydět. Tady je. 

Vážený pane prezidente Si Ťin-pchingu, můj příliš drahý příteli,

dovolte mi, abych Vám srdečně popřál všechno nejlepší do nového lunárního roku Tygra. Tento rok má být ve znamení aktivity, činů a dynamičnosti, rok, který bude přát odvážným a všehoschopným. Přeji proto i Vám, vážený pane prezidente, mnoho sil a kuráže ve všech oblastech Vašeho působení, například stavbě koncentračních táborů a špehování obyvatelstva. Jsem si jist, že cíle, které si stanovíte, budou naplněny podobně, jako se Mao Ce-tungovi podařilo naplnit cíle Velkého skoku vpřed.  Důkazem toho budiž počátek lunárního roku, který se v Čínské lidové republice ponese ve znamení největšího sportovního svátku, zimních olympijských her, diplomaticky bojkotovaných většinou demokratického světa. 

Nový rok se v České republice slaví k jinému datu než v Čínské lidové republice, ale tato data od sebe nejsou příliš vzdálená. Stejně tak od sebe nejsou vzdálené naše země, a to nikoli v geografickém smyslu, ale ve smyslu zemí, které obě usilují o prosperitu a které se mohou opírat o bohaté kulturní dědictví, zejména tradici cenzury.

Čínská lidová republika dosáhla v poslední době mnoha významných úspěchů a díky kopírování a porušování autorských práv se stala významnou technologickou velmocí.

Dovolte mi, vážený pane prezidente, abych Vám popřál pevné zdraví, mnoho úspěchů, zdaru a štěstí a čínskému lidu, aby v karanténách přežil.

S úctou

Miloš Zeman

stále ještě prezident České republiky