Konec testování, karantén i omezování akcí. Česko se pomalu vrací k běžnému režimu a ministerstvo zdravotnictví již prozradilo i to, kdy lidé budou moci odložit respirátory. Jako první přijdou na řadu školy, kanceláře a restaurace. „Bude záležet na epidemiologické situaci, ale nyní se nejčastěji bavíme o 15. březnu jako o datu, kdy by si je lidé mohli na těchto místech sundat,“ říká náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).
Zhruba o měsíc později by mohly přijít na řadu také hromadné akce jako koncerty, divadla a sportovní události. Odborníci z ministerstva zdravotnictví nyní debatují rovněž o MHD, tam ale zřejmě povinnost přestane platit až během léta. „Zatím se přikláníme k tomu, že v hromadné dopravě by se respirátory ještě nějakou dobu nosily,“ říká Pavlovic.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








