Konec testování, karantén i omezování akcí. Česko se pomalu vrací k běžnému režimu a ministerstvo zdravotnictví již prozradilo i to, kdy lidé budou moci odložit respirátory. Jako první přijdou na řadu školy, kanceláře a restaurace. „Bude záležet na epidemiologické situaci, ale nyní se nejčastěji bavíme o 15. březnu jako o datu, kdy by si je lidé mohli na těchto místech sundat,“ říká náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).

Zhruba o měsíc později by mohly přijít na řadu také hromadné akce jako koncerty, divadla a sportovní události. Odborníci z ministerstva zdravotnictví nyní debatují rovněž o MHD, tam ale zřejmě povinnost přestane platit až během léta. „Zatím se přikláníme k tomu, že v hromadné dopravě by se respirátory ještě nějakou dobu nosily,“ říká Pavlovic.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se