Ambiciózní francouzský kolos Vinci spojil v Česku a na Slovensku do jednoho holdingu více než dvacítku svých stavebních firem. „Úplně bychom měli všechno dokončit do září 2022,“ říká HN v rozhovoru Martin Borovka, dlouholetý ředitel stavební firmy Eurovia CS. Podnik zaměřující se na dopravní stavby je základem vznikající skupiny Vinci Construction CS. Právě jí Borovka nově šéfuje.

Za loňský rok činil obrat všech těchto firem 25,2 miliardy korun. A přes problémy, které přináší nárůst cen energií a materiálů, jež ovlivňují ziskovost, se Borovka nebojí ani budoucnosti. „Náš zásobník zakázek je ve výši 35 miliard korun. To nám dává vizi téměř na dva roky dopředu, což je pro stavební firmu dobré,“ dodává. Vinci tvoří spolu s Metrostavem a Strabagem trojici největších stavebních firem na trhu.

HN: Francouzský vlastník Vinci začal spojovat svoje firmy v Česku do jednoho holdingu. Kdy spojení Eurovie, Průmstavu a SMP dotáhnete do konce?

Nejde jen o tyto tři firmy. Integrace se týká celkem 22 značek v Česku a na Slovensku. Začali jsme s ní loni na podzim. V polovině února se o vzniku Vinci Construction CS dozvěděli klíčoví manažeři a odborové organizace. Úplně bychom měli všechno dokončit do září 2022.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se