Ukrajinští předškoláci, školáci i děti ze středních škol postupně přijíždějí s rodiči ze své válkou sužované země do Česka. Kvůli tomu tu vznikne síť jednotřídek, kde se budou děti uprchlíků, které ze země vyhnala ruská invaze, učit v jejich rodném jazyce. Školáky mají mimo jiné vrátit do všední rutiny, aby přišli na jiné myšlenky. Vyučovat by v nich měli ukrajinští učitelé. 

„V posledních dnech zažívá Ukrajina silné bombardování a s ní i děti, které se do Česka budou postupně dostávat. Cílem jednotřídek není začlenění ukrajinských dětí do českého školství, ale umožnit jim válku u nás přečkat, aby se pak mohly vrátit a pokračovat ve vzdělání,“ řekla Veronika Pavlova z nově vzniklého Nadačního fondu Děti Ukrajiny.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.