Součástí pomoci ukrajinským uprchlíkům je i hromadná doprava zdarma v některých městech. Třeba pražský magistrát na konci února slíbil, že jim pro bezplatnou jízdu hromadnou dopravou stačí mít platný pas či občanský průkaz. Podle zjištění HN to však není kompletní informace. Ukrajinci by si měli nejdříve u dopravního podniku vyřídit takzvanou návštěvnickou kartu, která slouží zároveň i jako jízdenka. Jinak by mohli dostat pokutu. Město proto sdělilo revizorům, aby to nedělali.

V oficiálních informacích však nebyla podmínka návštěvnické karty do pátku zmíněna. Nevěděli o tom ani dobrovolníci, kteří na hlavním vlakovém a autobusovém nádraží pomáhají Ukrajincům, kteří dorazí do Prahy. Přitom na vlakovém nádraží je pobočka dopravního podniku, kde se dá návštěvnická karta vyřídit, přímo vedle informačního stánku pro Ukrajince. Na Florenci je zase v prostorách metra.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.