Neexistuje asi větší klišé v krizové komunikaci než prohlášení, jak je firma zarmoucena nějakou velkou katastrofou. Je to skoro povinná věta. Teprve ve chvíli, kdy společnost stojí tváří v tvář vážné události, poznáte, jestli tahá ze šuplíku generická prohlášení podle šablony, anebo skutečně reaguje a pomáhá. Vidět je to také při reakcích na ruskou agresi proti Ukrajině.

Byznysová sféra se rozdělila na dvě skupiny. Ta první pozastavuje podnikání na ruském trhu, ta druhá ho úplně ukončuje. Jedni se málem omlouvají, že teď nemohou poskytovat své výrobky a služby kvůli uvaleným sankcím, zatímco druzí jednoznačně říkají, že je proti jejich hodnotám vydělávat peníze ve státě, který napadl sousední zemi. Pro jiné je to vítaná příležitost, jak opustit trh, který pro ně nebyl obchodně důležitý, ale teď se u toho mohou poplácat po ramenou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.