Stát všemožně hledá ubytovací kapacity, aby zvládl uprchlickou krizi. Vláda proto ve středu zvýšila příspěvek pro lidi, kteří běžencům poskytnou přístřeší, až na 12 tisíc korun měsíčně. Maximum na jednu osobu zůstává na třech tisících. Podle neziskovek je ale taková částka nedostatečná. Navíc sám stát zdaleka neuvolnil všechny své prostory.
Zvýšení stropu příspěvku z původních devíti na 12 tisíc korun kritizuje například Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni. Podle něj je navýšená suma pořád menší, než kolik dává stát penzionům nebo ubytovnám. To je v současnosti až 250 korun na den a noc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











