České dráhy mají nového šéfa. Dozorčí rada státního podniku ve čtvrtek do svého čela zvolila Michala Krapince, který doposud vedl dceřinou firmu státního podniku ČD – Telematika. V železničním dopravci bude předsedou představenstva a současně generálním ředitelem, vedení se ujme 4. dubna jako nejmladší ředitel ČD v historii. A na pětatřicetiletého manažera nečeká nic snadného.

„Krapinec je díky svým profesním zkušenostem a dlouholeté znalosti Českých drah jednoznačně nejlepší volbou. Pro skupinu pracuje deset let a postupně se vypracoval na člena a následně na předsedu představenstva dceřiné společnosti ČD – Telematika. Sám jsem jeho volbu podpořil, protože v jeho osobě bude zachována kontinuita a přitom jde o mladého manažera s moderním přístupem a jasnou představou o tom, co je potřeba dělat, aby firma dál úspěšně fungovala,“ uvedl předseda dozorčí rady Miroslav Zámečník.

Podle nově zvoleného předsedy Krapince mají České dráhy za sebou složité období. „Naučily se fungovat v liberalizovaném prostředí a zvládly i obrovský propad tržeb v době koronavirové krize. Aby splnily očekávání svých zákazníků, ve velkém investují do vozidel a rozvoje služeb,“ uvedl po zvolení Krapinec. Jednou z jeho priorit tak bude finanční stabilizace a hledání zdrojů, které by pomohly státnímu podniku udržet se v sektoru osobní dopravy na špici.

Post šéfa největšího českého dopravce se uvolnil letos na konci února poté, co rezignoval dosavadní ředitel Ivan Bednárik. Okolnosti a příčiny jeho odchodu nebyly dosud vysvětleny. „Důvody, které mě k rezignaci vedly, jsem podrobně vysvětlil dozorčí radě, ta rezignaci přijala. Jakékoliv další spekulace o mém odchodu poškozují České dráhy, jejichž zájmy vždy byly a jsou mojí prioritou,“ řekl tehdy Bednárik. Zároveň však uvedl, že má výhrady vůči úsporám, které vláda po podnikovém hospodaření žádala.  V čele ČD byl od konce roku 2020.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.