Nejdřív to vypadalo na obrovský úspěch. Po letech čekání se obce poničené výbuchem muničních skladů ve Vrběticích dočkaly od státu odškodnění za více než 310 milionů korun. I díky novým informacím, že za explozí stáli ruští agenti. Ve snaze o finanční kompenzaci pomáhal starostům i europoslanec a advokát Stanislav Polčák (STAN). Ten měl, jak upozornil server Seznam Zprávy, dostat za své právní služby téměř o osm milionů korun. Kritici tvrdí, že se dlouholetý politik dostal do jasného střetu zájmů. Polčák proto rezignoval na post místopředsedy hnutí, byť jakoukoliv vinu odmítá. V rozhovoru pro HN zároveň připouští, že STAN může mít v příštích letech problém s někým udělat koalici.

HN: Jste zakladatel STAN a najednou nebudete ve vedení hnutí. Nebude to takový faltýnkovský odchod – tedy že se stáhnete jen naoko, ale dál budete aktivní?

Určitě musím být i nadále aktivní. Budu dál poskytovat hnutí informace z Evropského parlamentu. Nikam se nestahuji, neodcházím z hnutí a ani to neplánuji. S kolegy jsem STAN zakládal a je pro mě smutné, že musím počkat na oficiální stanovisko České advokátní komory či soudu, že jsem poskytoval řádné advokátní služby. A potom se, doufám, mohu očistit. To celé, co se teď řeší, nebylo lobbování za zákon a není to provize. Vše byla řádná práce, kterou jsme vykonali k dobru obcí a občanů. 

HN: K tomu se dostaneme. Když ale říkáte, že se nestahujete, co se tedy změní tím, že jste rezignoval na post místopředsedy?

Nebudu dál rozhodovat o směřování hnutí. Ale pokud se mě někdo zeptá na můj názor, na mou radu, dám mu ji. STAN nechce, abych někam odcházel, budu dál v Evropském parlamentu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.