O deset let zpátky se může vrátit české školství ve výuce cizích jazyků. V rámci připravované reformy vzdělávání se uvažuje nad tím, že by se děti povinně učily jen jednu cizí řeč namísto stávajících dvou. Další cizí jazyk by mohly mít jen volitelně. Důvodem podle ministerstva školství je, že žáky druhý jazyk zbytečně stresuje a nedosahují v něm takových výsledků, jakých by měli. Pokud by měli jen jeden, budou mít více času se na něj soustředit a dosáhnout tak lepších výsledků, vysvětlil ministr školství Petr Gazdík (STAN).

Taková praxe byla v Česku už dříve. Ještě ve školním roce 2011 a 2012 si žáci mohli vybírat, jestli se chtějí učit druhý cizí jazyk, nebo ne. O rok později už si museli vybírat povinně. Výsledkem toho dnes je, že děti ztratí o studium jazyků zájem. Alespoň podle Petry Mazancové, předsedkyně Učitelské platformy a angličtinářky na litoměřickém Gymnáziu Josefa Jungmanna. Jeden povinný cizí jazyk tak nemusí být krok zpět.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.