Příští týden začnou jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol. První termín je 12. a 13. dubna, šestiletá a osmiletá gymnázia pak přijdou na řadu o týden později. Do úterý měli možnost přihlásit se ke studiu na střední škole v Česku také ukrajinští studenti. Ministerstvo školství odhaduje, že by se na českých středních školách mohlo vzdělávat kolem 25 tisíc Ukrajinců. Zájem mezi nimi je, i když podle dat Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) není velký.
„Ke středeční jedné hodině odpoledne evidujeme přes 1200 přihlášek. Reálný počet uchazečů je o něco nižší, protože někteří se hlásí na více škol. Ředitelé ale mohou Cermat informovat do pátku 8. dubna, takže se počty ještě mohou zvýšit,“ řekl HN mluvčí Cermatu Marek Lehečka. Nejvíce Ukrajinců se hlásí na čtyřletá gymnázia, školy zaměřené na informační technologie nebo na obor všeobecná zdravotní sestra.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









