Hrad opakovaně žádá vládu o navyšování svého rozpočtu až o desítky milionů korun. Co přesně s veřejnými penězi dělá, nyní prověřuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Kvůli probíhajícímu policejnímu vyšetřování vynechal ze své kontroly Lesní správu Lány a zaměřil se jen na prezidentskou kancelář a Pražský hrad. Jenže situace se mezitím změnila. Vyšetřování skončilo a soud poslal šéfa Lánské obory Miloše Baláka za manipulaci s milionovými zakázkami na tři roky do vězení. Odsouzen byl ale jen dva dny, než mu udělil prezident Miloš Zeman milost. NKÚ proto zvažuje, že machinace v Lánech prověří.

Rozšíření stávající kontroly Hradu i na Lány hodlá navrhnout viceprezidentka úřadu Zdeňka Horníková na pondělním jednání členů NKÚ, takzvaného kolegia. To musí její návrh nejprve odsouhlasit.

„Navrhnu, aby kolegium o tomto podnětu hlasovalo, protože se otevřel prostor dostat se k dokumentům, které pro nás kvůli vyšetřování nebyly přístupné. Lány ale vždy byly součástí kontroly,“ říká Horníková. Ve stejný den jí zároveň končí mandát – návrh na rozšíření kontroly tak bude jejím posledním krokem v úřadu, kde strávila posledních devět let.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.