Pod talárem jsou advokáti oblečeni dle různých módních směrů. Nosí v hojné míře zejména kalhoty jeans, různé mikiny a trička s nápisy – právě tak si v dubnu 2014 posteskl ve svém  článku Zamyšlení nad oděvem advokáta právník Petr Poledník. A o osm let později zařadil tento text pro Bulletin advokacie na seznam své publikační činnosti, kterým Senátu dokládá svou erudici pro práci ústavního soudce. Do nejvyšší soudní instance v zemi ho navrhnul prezident Miloš Zeman, senátoři ale jeho favorita odmítli. Kromě nedostatečné publikační činnosti mu vytýkají také to, že jako soukromý rozhodce posílal lidi do exekuce nezákonnými rozhodčími nálezy.

Proč si Zeman vybral právě Poledníka, kterému bude letos už 71 let, přitom není jasné. Prezident svůj návrh Senátu na nového člena Ústavního soudu nijak neodůvodnil a na otázky HN jeho mluvčí Jiří Ovčáček neodpověděl.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.