Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) minulou středu na Twitteru oznámila, že vláda schválila prodloužení provozu starých neekologických kotlů o dva roky. Takový krok by od ministryně, která má hájit ekologické zájmy, čekal asi málokdo. Domácnosti měly vyměnit staré kotle takzvané 1. a 2. emisní třídy, ve kterých spalují uhlí, dřevo a další tuhá paliva, nejpozději do letošního září. Tyto kotle mohou být i desítky let staré a zjednodušeně řečeno nejvíce „čmoudí“, vypouštějí do ovzduší nejvíce škodlivin. Stát tak už v roce 2012 nařídil, že letos používání nejstarších kotlů skončí. 

Jenže teď se situace, i kvůli válce na Ukrajině, změnila. „Chceme ulehčit domácnostem aktuálně zatíženým inflací, růstem cen energií a úvahami o odklonu od plynu,“ vysvětlila na Twitteru ministryně Hubáčková. V Česku používá staré kotle asi 250 tisíc domácností a ministerstvo neumí odhadnout, kolik procent z nich si je nechá i v následujících dvou letech. Vládní návrh ještě musí schválit parlament. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.