Ruce si myjí ve studenější vodě, v kancelářích a na chodbách si plošně ztlumili topení. Úředníci tak sice ještě chvíli neodloží při práci svetry, jejich ministerstva ale utažením kohoutů sráží spotřebu energií až o čtvrtinu. K šetření přiměla veřejné instituce současná krize spjatá s válkou na Ukrajině, která zvedla ceny plynu a elektřiny.
Úřady tak jdou ve stopách obyvatel, kteří začali s topením šetřit už dříve. Například zákazníci brněnských tepláren odebrali od ledna do března zhruba o pět procent méně tepla než obvykle, což podle šéfa městské společnosti Přemysla Měchury znamená, že domácnosti snížily teplotu v průměru o jeden až 1,5 stupně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











