Extrémně vysoké ceny nemovitostí, zdražování peněz i uprchlická krize nyní směrují naši pozornost na nájemní trh. Část obyvatel závidí, bohužel, uprchlíkům z Ukrajiny to, že se dostali k levnému bydlení. Neberou do úvahy, že většinou jde o spolubydlení, případně o prostory, které s bytovými účely mnoho společného nemají, třeba tělocvičny. S tím, jak se blíží léto, skončí možnost ubytování v penzionech či kempech, které se už chystají na turisty. Proto je dobře, že vláda připravila nařízení, které umožní uprchlíkům uzavírat nájemní smlouvy i na sociální byty.

Je to ale řešení jen pro nejbližší dobu. V podstatě jde o to, že vybydlené byty či místnosti (pokud je město má) projdou jemným „faceliftem“, který do nich umožní v řádu týdnů přemístit uprchlíky. Dlouhodobé problémy s bydlením ovšem tyto ad hoc uprchlické byty neřeší.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.