Autem roku v Česku se před pár dny poprvé stal elektromobil. Výhradně bateriemi poháněný vůz vyhrál i v celoevropské anketě, a to už podruhé. Tradiční domácí automobilka Škoda vsadila – podle not mateřského koncernu Volkswagen – na elektromobilitu už před několika lety a plně elektrických aut vyrábí desetitisíce. „Jen“ nejdou na odbyt na domácím trhu. Loni se plně elektrických aut všech značek - od Tesly přes Škodovku po Jaguár – k zákazníkům dostalo ani ne dva a půl tisíce, tedy jen něco málo přes procento celkových prodejů. A co hůř – přes nesporný technický pokrok, širší nabídku a všechny vládní proklamace o podpoře čisté mobility prodej „plnokrevných“ elektromobilů v Česku dokonce klesl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se