Už zbývá jen malý kousek, aby se česká ekonomika vrátila na úroveň před začátkem covidové pandemie. Podle statistiky z konce týdne tuzemské hospodářství rostlo v prvních třech měsících meziročně o 4,6 procenta a ve srovnání s koncem roku byl jeho výkon vyšší o solidních 0,7 procenta.
Chybí jen něco přes procento růstu, aby Česko produkovalo stejně zboží a služeb jako v roce 2019. Za normálních okolností by nebyl problém rozdíl během letoška dohnat. Jenže fakt, že první čtvrtletí se – alespoň podle rychlého odhadu statistiků – vydařilo nad očekávání, je na delší dobu poslední dobrou zprávou, kterou jsme o hospodářském vývoji dostali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









