Američané a Poláci se rozhodli z Plzeňska udělat „plechovkový region“. Americký koncern Ball a nadnárodní společnost Canpack se sídlem v polském Krakově od příštího roku vyrobí ve svých třech závodech v okolí západočeské metropole v součtu několik miliard plechovek. Těch se po celém světě ročně použije kolem 180 miliard, produkce ze západu Čech tak pokryje několik procent globální spotřeby. 

Canpack vyrábí od předloňského jara zhruba miliardu plechovek ročně v západočeském Stříbře. Koncern Ball, přední světový dodavatel hliníkových obalů, působí v Ejpovicích, obce 10 kilometrů východně od Plzně, už od roku 1996. Příští rok na přelomu února a března podnik odstartuje výrobu přímo v Plzni, v průmyslové zóně Borská pole. „Naše celková produkce z obou závodů postupně naroste do řádu nižších miliard plechovek za rok,“ říká ředitel tuzemského zastoupení společnosti Radek Mádr. Přesná čísla s ohledem na konkurenci nechtěl sdělit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.