Jmenuji se Svitlana Miščenko, je mi 25 let a jsem uprchlice z Ukrajiny. Narodila jsem se ve Vinnycji, v malém krásném městě na hranicích s Moldavskem. Tam jsem získala bakalářský titul v oboru učitelství, ale před válkou jsem pracovala jako specialistka na sociální média v Kyjevě. Nejdříve jsme z Ukrajiny utekli do Moldavska a pak přes Rumunsko a Maďarsko k vám do České republiky. Spolu se mnou v Česku byly i moje mladší, patnáctiletá sestra a maminka. Prahu už jsem ale opustila, dostala jsem totiž práci asistentky marketingu ve firmě sídlící v Severním Irsku. Zde je poslední díl mého blogu. Všem vám moc děkuji. Za pomoc, které se mi u vás v České republice dostalo, i za pozornost, kterou jste věnovali mým postřehům. Jsem vám velmi vděčná.

Potřebuji s vámi něco probrat: řekněte mi, proč jsou lidé někdy tak krutí? Před pár dny jsem si v očekávání soutěže Eurovize udělala make-up a zveřejnila svou fotku na sociálních sítích, na což mi okamžitě odpověděl jeden nespokojený chlapík. „Lžeš. Na svém blogu lžeš, že se Ukrajincům žije špatně“. A přidal znechuceného smajlíka.

„Hmm... Zajímavé,“ napadlo mě. Proč mi ten člověk píše takové věci? Je mi 25 let, přišla jsem o celý život, musela jsem se odstěhovat ze své země, opustila jsem svůj domov, přišla jsem o svoji práci, bojím se číst zprávy, ráno se mi těžko vstává, skoro každý den brečím. A ve chvíli, kdy se snažím alespoň nějak stabilizovat svůj emocionální stav – jsem odsouzena. Drsně, krutě odsouzena. Od člověka, který před válkou nikdy utíkat nemusel. Zeptala jsem se ho, co přesně se mu nelíbí, ale moji otázku ignoroval.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.