Středočeský kraj doplácí po letech na účelový vyhazov jednoho z vyšších úředníků. Už dříve mu úřad musel vyplatit statisíce za ušlou mzdu, a aktuálně navíc prohrál i soud s jeho někdejšími nadřízenými, kteří o propuštění rozhodli. Kraj po nich požadoval náhradu škody, žalobu ale podal pozdě, a musí tak navíc hradit i náklady žalovaných na právníky. 

Vyhazov, za který tak kraj musí platit už podruhé, se odehrál v roce 2012. „Odstupte z funkce. A když to uděláte dobrovolně, tak sice zůstanete jen řadovým úředníkem, ale budete dál dostávat dosavadní plat.“ Právě to tehdy navrhl podle dřívějšího verdiktu soudu ředitel středočeského krajského úřadu Zdeněk Štětina tehdejšímu vedoucímu oddělení veřejné dopravy Františku Mráčkovi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se