Vědci mohou během pár let přijít s funkčními a levnými jadernými minireaktory – a s podobnou pravděpodobností mohou také na Zemi přistát ufoni. Taková je realistická úvaha nad tím, zda má cenu čekat na to, až se situace na trhu se solárními elektrárnami uklidní a ceny spadnou zase na lidskou úroveň.

Přemýšlení o dodacích lhůtách, cenách a návratnosti je to hlavní, co můžete řešit, když si solární elektrárnu teprve chcete pořídit. Je to oblíbené téma i ve chvíli, kdy s připravenou střechou čekáte, až se sejde dokonalá konstelace: dostupnost potřebného hardwaru, okno v kalendáři instalační firmy a vaše přítomnost. Zrušili byste kvůli elektrárně třeba dovolenou?

Pokud celý seriál Zápisků budoucího solárníka sledujete od počátku, víte, že „naplno“ se pořízení elektrárny věnujeme teprve dva měsíce, i když jsme o ní přemýšleli už dlouho. Od posledního dílu se vlastně nic nezměnilo – nová střecha a hromosvod jsou připravené, realizační firma Solární Systémy za nás podepsala smlouvu o připojení se společností ČEZ Distribuce, čímž došlo k zásadnímu pokroku, a také se spustily stopky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.