Oliver Dlouhý tvrdí, že jeho firma na tom nikdy nebyla lépe než teď. „Obratově jsme na tom dvojnásobně než v roce 2019, v zisku EBITDA ještě lépe. Myslím, že covid je over,“ říká zakladatel a výkonný ředitel Kiwi.com. Obrat společnosti prodávající letenky letos očekává „relativně hodně přes 50 miliard korun“, přičemž loni – v roce těžce zasaženém pandemií – byl jen necelých 17 miliard. „Prožili jsme si peklo, ale teď se nám několik měsíců hodně daří.“

HN: Otřepal se už letecký průmysl z covidu?

Ještě ne. My jsme sice na dvojnásobku, ale letecké odvětví je tak na 70 procentech. Ukousli jsme si větší tržní podíl, těžíme z toho, že jsou naše tržby rozprostřené po celém světě. Návrat leteckého ruchu je hodně disproporční. Česko ještě moc nelétá, naopak Španělsko je zpět. Zaoceánské lety pořád skomírají. Za pár dní letím na první pracovní cestu do Asie po covidu – a zase budou roušky a testy. Zase mi bude někdo šťourat v nose, čemuž jsem úplně odvykl. Pro ně to je ovšem stále denní chleba.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.