Bitcoin je nyní nejlevnější od konce roku 2020, některé kryptoměny ztratily přes 90 procent hodnoty a celý trh odepsal dva biliony dolarů (něco přes 47 bilionů korun). Kryptoměnový trh vstoupil do „medvědí“ fáze – bear marketu, kdy na něm vládne špatná nálada a ceny padají dolů. Přispěly k tomu i krachy projektů jako Terra-Luna nebo tento týden problémy společnosti Celsius. Ta dokonce omezila přístup 1,8 milionu uživatelů k jejich prostředkům. 

„Věříme, že se situace zase za dva roky zlepší a cyklus na krypto trhu se opět změní. Naopak to vidíme jako příležitost,“ říká pro HN David Rakušan, investiční manažer z Rockaway Blockchain Fund, jenž má miliardová aktiva. Jde o největší tuzemský fond obchodující s digitálními měnami.

HN: Kryptoměny strmě padají. Co v takové situaci dělá stamilionový fond, jako ten váš?

My máme fondy dva. Ten první je venture kapitálový s investičním horizontem deset let. Takže z tohoto pohledu vnímáme padající trh jako příležitost k investicím za rozumných valuací. Ten druhý je vůči výkyvům neutrální.

Ta změna na medvědí trh je vždycky trošku náročná, než si investoři uvědomí, na jakém trhu se ocitli. Pokud všichni sází na to, že vše poroste dál, a ono to neroste, tak přicházejí ztráty. Když si investoři změnu uvědomí, začnou být mnohem opatrnější. Investují pomaleji a menší částky, jsou tlaky na nižší valuace investic… To vše vidíme i my, a to více a více.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.