Přesně před rokem platili řidiči při tankování za litr benzinu o 15 korun méně než nyní. Rostoucí cena ropy i marže rafinerií, které paliva vyrábějí, ale náklady podstatně zvýšily. Na totemech čerpacích stanic tak už není ani stopy po efektu snížení spotřební daně o 1,5 koruny na litr, které před dvěma týdny na dobu čtyř měsíců zavedla vláda. Jak benzin, tak nafta, kterou více využívají kamiony a autobusy, zdražily za týden o více než korunu na litr. A to i přesto, že marže prodejců pohonných hmot jsou v červnu nižší než loni.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se