Když německý výrobce léčiv a doplňků stravy Stada koupil před dvěma lety český Walmark, sliboval, že do modernizace závodu nalije 10 milionů eur (přes 247 milionů korun). To se už ze třetiny stalo, továrna nakoupila tři linky na výrobu nových forem doplňků stravy a výrazně navýšila výrobu. „Pro Stadu je třinecká továrna centrum excelence. Znamená to, že když se bavíme o doplňcích stravy, pro Stadu je to Walmark. A investuje hodně peněz, aby se z něj stalo centrum této výroby,“ popisuje v rozhovoru pro HN Tomáš Mihál, šéf Stady v Česku.

HN: Stada v Třinci zmodernizovala výrobu. Čeho se to týkalo a jaké to pro vás byly investice?

Zmodernizovali jsme výrobní zařízení a přinesli jsme sem nové technologie. Je to stroj pro výrobu takzvaných sachetek, což jsou ploché sáčky, bývají v nich například hot drinky, které se sypou do sklenice s vodou. Pak to jsou sticks – dlouhé sáčky s práškem, který se nasype do úst. Takto vyrábíme třeba Magnetrans, přípravek obsahující hořčík. Třetí technologie je pro výrobu kapslí. Za dva roky jsme dokázali tato zařízení nainstalovat a dvě z nich už stoprocentně fungují. Zatím jsme investovali 2,5 milionu eur do technologií a jeden milion eur do modernizace budov, včetně automatizace a rozšíření skladu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.