Na boj s drahými energiemi pošle vláda desítky miliard korun, na detaily si ale firmy i domácnosti musí počkat. Ani po dvou měsících příprav tak spotřebitelé nevědí, jak přesně bude vypadat avizovaný úsporný tarif. Kabinet Petra Fialy (ODS) nicméně aspoň schválil potřebný zákon, který podporu umožňuje, a nastínil, kolik peněz na podporu pošle.

Celkově by na energie mělo jít 66 miliard korun. „Předběžně bylo na úsporný tarif schváleno 27 miliard korun. Poplatek za obnovitelné zdroje za firmy a domácnosti zaplatí stát ve zbytku tohoto roku, tedy od října do konce roku, a také po celý příští rok. Na toto odpuštění bylo vyhrazeno 23 miliard korun,“ řekl ve středu ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se