Stát by měl získat v blízké budoucnosti pod kontrolu celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. Řešení současné krize nastíněné premiérem Petrem Fialou, které by mimo jiné umožňovalo administrativně určovat ceny energie, vyvolalo poprask. Cokoliv se blíží znárodnění, vyvolává v Česku, které celou svoji novodobou historii privatizovalo, silný odpor. Historické reminiscence i zkušenosti s tím, jak fungují státem vlastněné firmy, Fialův plán zrovna nepodporují.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se