Muž týral svou manželku. Ta se rozhodla vyhledat pomoc. Z rozhodnutí soudu nesmí muž půl roku vstoupit do jejich společného domu a manželku nesmí kontaktovat. Začali se ale také rozvádět a střídají se v péči o děti. Musí se tak přesto stýkat, jelikož si děti pravidelně předávají. Případ jako tento není v Česku ojedinělý.

„Při rozvodových řízeních a řešení výživného se vůbec nepřihlíží k důvodu, proč k rozvodu došlo. A v případech domácího násilí pak dochází k takovým bizarním situacím,“ říká poslankyně Barbora Urbanová (STAN). Lepší ochranu obětem domácího násilí by tak mohl poskytnout zákon, který by problém popsal celistvě.

Odborníci dlouhodobě upozorňují, že v českých zákonech chybí jasná definice toho, co je domácí násilí. Pro policii nebo státní zastupitelství pak není jednoduché rozhodnout, v jakých případech je nutné nařídit právě vykázání násilného člověka z domova. Není také možné vést spolehlivé statistiky o tom, kolik případů domácího násilí se v Česku průměrně děje.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.