Zatímco se ministři financí států Evropské unie v květnu 2021 scházeli na neformální večeři v portugalském Lisabonu, Alena Schillerová (ANO) mezi nimi chyběla. Česká ministryně do Lisabonu přiletěla, ale po skončení oficiálního programu dala přednost procházce po městě. „Na večeři nebývá k dispozici tlumočení a Schillerová měla sedět u stolu se samými cizinci. Takže by se příliš nedomluvila,“ řekl HN zdroj, který tehdy se Schillerovou v Lisabonu byl, s odkazem na její slabou angličtinu.

Pokud by k neformálním setkáním ministrů z členských zemí EU všichni přistoupili jako Schillerová, nedávalo by pořádání takových setkání smysl. Tradičně je u sebe doma organizuje země, která zrovna unii předsedá, v tomto půlroce to tedy bude Česko. Hned od pondělí se v Praze nějaké zasedání ministrů států EU koná po celý týden – přijedou ministři vnitra, spravedlnosti, životního prostředí a pro evropské záležitosti.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.