Když si Miloš Zeman v pondělí na Pražském hradě tiskl ruce se svým izraelským protějškem Jicchakem Herzogem a oba zdůrazňovali, že vztahy mezi jejich zeměmi jsou nadstandardní, nebyla to jen fráze. Izrael má pro českou zahraniční politiku i samotného Zemana zásadní význam. A v situaci, kdy kvůli svému zdravotnímu stavu Zeman nemůže cestovat letecky, je možné, že do konce mandátu v březnu 2023 už žádné srovnatelné zahraničněpolitické setkání nepřidá. Ostatně Hrad zatím napevno počítá jen s návštěvou Slovenska.

Zeman si i proto v pondělí dal záležet. Herzogovi se omluvil za pirátského ministra zahraničí Jana Lipavského. Ten je podepsaný pod tím, že se Česko minulý měsíc nepřidalo k 22 státům po boku USA, jež odsoudily politiku Rady OSN pro lidská práva vůči Izraeli. A mluvil o „domácím úkolu“, kterým je uskutečnění dlouho odkládaného setkání vlád obou zemí. Ale také připustil, že ho trochu mrzí, že zatímco on navštívil Izrael několikrát, „návštěvy izraelských představitelů jsou řidší“.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.