Situace přesně půl roku před prezidentskou volbou vypadá, jako by se volilo v Kocourkově. Kandidát s největší podporou tvrdí, že vůbec nekandiduje, příznivci demokratického tábora hejtují svého nejnadějnějšího kandidáta, na ulicích stavějí stánky lunatici doufající, že si na prezidentské kandidatuře udělají jméno, a Karel Janeček si myslí, že nejlépe přesvědčí voliče o své jedinečnosti, když se postaví na hlavu

Jakpak to dopadne? Podle všech dosavadních předpokladů to vypadá jednoznačně. Největší šanci postoupit do druhého kola mají oligarcha Andrej Babiš a bývalý generál Petr Pavel. Přičemž v druhém kole dle průzkumů Pavel jasně zvítězí. Podle STEM/MARK nyní vyhrává v drtivém poměru 49 : 32, přičemž zbytek do sta procent tvoří nerozhodnutí a nevoliči. Takže se zdá, že není moc co řešit, a vlastně se nelze Babišovi divit, že s oznámením kandidatury váhá. Jenže jsme v Kocourkově, kde mohou být jakékoli racionální předpoklady nakonec postaveny na hlavu. Přičemž na tom, aby k tomu došlo, se také usilovně pracuje. Tu vědomě, tu nevědomě, ale v obou případech usilovně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.