Karantény, zavřené obchody a omezení řady odvětví během koronavirové pandemie výrazně změnily chování klientů bank. Ti se více přesunuli do online prostředí a s bankami komunikovali digitálně, namísto aby fyzicky zašli na pobočku. A právě kamenné filiálky bank tyto změny odnesly nejvíce. „Transformace poboček, tedy i jejich případné rušení, je součástí digitální transformace bank,“ říká Štěpán Húsek, partner v oddělení poradenských služeb Deloitte Česká republika, a dodává: „Digitalizace je zde již nějakou dobu, ale v rámci covidového období nabrala na obrátkách.“
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









