Spojené státy, země, kde se před pětašedesáti lety zrodil tranzistor, kde byly vyvinuty první integrované obvody a před půlstoletím i průkopnické mikroprocesory, chtějí dramaticky posílit výrobu čipů na svém území. Penězi se nešetří. Právě schvalovaný zákon přinese odvětví přes padesát miliard dolarů. K tomu připočtěme daňové úlevy ve zhruba polovičním objemu. V přepočtu tak jde o 1,8 bilionu korun, které mají USA zajistit, že v odvětví, jehož role v civilním i vojenském sektoru stále roste, nezaostanou. Vrásky Američanům dělá především Čína.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se