Spojené státy, země, kde se před pětašedesáti lety zrodil tranzistor, kde byly vyvinuty první integrované obvody a před půlstoletím i průkopnické mikroprocesory, chtějí dramaticky posílit výrobu čipů na svém území. Penězi se nešetří. Právě schvalovaný zákon přinese odvětví přes padesát miliard dolarů. K tomu připočtěme daňové úlevy ve zhruba polovičním objemu. V přepočtu tak jde o 1,8 bilionu korun, které mají USA zajistit, že v odvětví, jehož role v civilním i vojenském sektoru stále roste, nezaostanou. Vrásky Američanům dělá především Čína.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









