„Jsme s platy nespokojení, ale to je asi tak všechno, co k tomu můžu říct, jsme malí páni,“ říká trochu odevzdaně úřednice jedné z poboček Úřadu práce, samozřejmě pod zárukou anonymity. Právě úřady práce musely kromě běžné agendy vyřizovat také pomoc lidem s drahými energiemi, jako je příspěvek na bydlení. Přesto tito úředníci nejsou na seznamu těch státních zaměstnanců, kterým vláda přidá. 

Pro odbory je to zklamání a šéfové některých organizací si stěžují na to, že nedrží spolu. „Jsme jednotní v tom, že jsme naštvaní. Ale vůbec nejsme jednotní v tom, co a jak s tím,“ napsal zaměstnancům šéf odborů Úřadu práce Jan Dudek. Poukázal na to, že na posledním jednání předsednictva odborového svazu se většina těch, kteří dostali přidáno nebo to mají slíbené, vyjádřila proti stávce či protestní demonstraci. „Takže jsme na to zůstali společně s Českou správou sociálního zabezpečení, financemi a pár dalšími úřady typu katastrální úřad sami,“ uvedl Dudek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.