Už dlouho nepřineslo rozhodnutí České národní banky o úrokových sazbách tolik reakcí ze strany ekonomů a byznysu. Zatímco ekonomové hodnotí rozhodnutí centrálních bankéřů ponechat klíčovou sazbu na úrovni sedmi procent spíše kriticky, většina lidí z firem naopak tento krok vítá.

„Rozhodnutí ponechat sazby na stávajících úrovních považuji za špatné,“ uvádí hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš a pokračuje: „Stále platí, že minimálně polovina inflace je poptávková a tu lze krotit zvyšováním sazeb.“

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se