Už dlouho nepřineslo rozhodnutí České národní banky o úrokových sazbách tolik reakcí ze strany ekonomů a byznysu. Zatímco ekonomové hodnotí rozhodnutí centrálních bankéřů ponechat klíčovou sazbu na úrovni sedmi procent spíše kriticky, většina lidí z firem naopak tento krok vítá.
„Rozhodnutí ponechat sazby na stávajících úrovních považuji za špatné,“ uvádí hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš a pokračuje: „Stále platí, že minimálně polovina inflace je poptávková a tu lze krotit zvyšováním sazeb.“
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












