O příštím primátorovi či primátorce Brna se rozhodne pravděpodobně mezi hnutím ANO a ODS. Lídr ANO a místostarosta městské části Řečkovice René Černý v rozhovoru pro HN říká, že nedostatek bytů by řešil oprášením družstevního bydlení. „A k tomu ještě musíme stavět nájemní byty, protože spousta lidí si nemůže dovolit ani družstevní bydlení. Na druhé straně by si Brno mělo říct, že nebude developerem pro celý Jihomoravský kraj,“ dodává. 

HN: Co se v současném volebním období nedotáhlo do konce?

Nejdůležitějším bodem, který se ve stávajícím volebním období projednával a mohl pomoci rozvoji města, byl územní plán. Bohužel jsme museli na posledním zastupitelstvu hlasovat proti této verzi, protože by Brno nezlepšila. To, že se to nezdálo nám jako opozici, by ještě nebylo nic zvláštního. Nakonec však proti územnímu plánu hlasovala i koaliční ODS, která má primátorku. 

HN: Proč jste navržený územní plán odmítli?

Přinášel do Brna zahuštění bytové zástavby, což by snížilo komfort bydlení. Pak připouštěl možnost zastavění zelených vnitrobloků a umožňoval výstavbu bytových domů tam, kde stojí rodinné domy. Územní plán by měl taky respektovat architektonicky cenné lokality, ale podle nás v nich umožňoval necitlivou výstavbu bytových domů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.