Více než půl roku poté, co se vláda začala zaobírat pomocí s rostoucími cenami energií, není schopné ministerstvo průmyslu a obchodu připravit konkrétní návrh. Dodnes není jasné, kolik vlastně nakonec odběratelé dostanou. I poslední legislativní podklad z dílny MPO pro jednání vlády má totiž mnoho hluchých, či spíše prázdných míst. A to v těch nejdůležitějších kolonkách, jako je třeba částka.
Zatím je jasné jen to, že letos domácnosti nic moc nedostanou. Většina pomoci se totiž – jak ukazuje struktura státního rozpočtu – má vyplácet napřesrok. Zbytek rozhodne vláda, což vlastně není žádná novinka, jen pořád není jasné, podle čeho se tedy bude rozhodovat, když v návrhu, který předložilo MPO, není uvedeno ani jedno číslo. Představa, že meziresortní nebo i jen resortní komise a spousta odborníků tak šíleně dlouho pracují na návrhu, jehož obsah se dá shrnout slovy „klid, nějaké peníze někdy přijdou“, je vlastně strašná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










