Stavební spoření se stalo další metou v boji o vyrovnaný rozpočet veřejných financí. Podle ministra Zbyňka Stanjury by zrušení státní podpory ušetřilo státu čtyři miliardy ročně. Podle ekonomů jde navíc o produkt, který stejně neslouží k pořízení bydlení a stát nemá co dotovat spoření na cokoliv. Chudí jej ani nevyužívají a podporovat střední a vyšší vrstvu, která to nepotřebuje, je v současné situaci luxus. A na „stavebku“ k tomu všemu vydělávají hlavně spořitelny na poplatcích.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se