Už počtvrté sází ODS na Bohuslava Svobodu jako na svého lídra do volebního boje o pražský magistrát. Osmasedmdesátiletý poslanec, pražský zastupitel a lékař na rozhovor s HN přichází tak, jako by čekal otázky, zda už není na primátorování starý. Síly ani elán mu prý nechybějí, byť sám říká, že hlava může přestat fungovat během krátké doby. Pro Prahu je podle něj zásadní vyřešit dopravu a bydlení, klima počká. A otázky směřované do minulosti, když byl primátorem on nebo jeho předchůdce Pavel Bém, rovnou označuje za podpásové.

HN: Vedle politických funkcí jste i přednosta gynekologické kliniky, na niž každé ráno chodíte a řídíte ji. Už 15 let byste přitom mohl být v důchodu. Proč tedy ten všechen shon?

Nemocnice a povolání lékaře jsou vášeň. Máte to jako součást svého života, bez které nemůžete být. Celá ta činnost je fascinující, a ačkoliv to vypadá podivně, tak tu nemocnici mám proto, abych přežil politickou část života.

HN: Politika není vášeň?

Není. Šel jsem do ní z nutnosti, s pocitem, že v ní není nikdo, s kým by se dalo rozumně mluvit nebo řešit důležité věci, třeba ve zdravotnictví nebo školství. Do politiky jsem vstoupil proto, aby dostala jinou podobu. Zdravotnictví jako takové, to je vášeň. Když někomu vyndáte slepé střevo a zachráníte mu život, je to jiný pocit, než když o něčem politicky rozhodnete. Co se týče funkce primátora, tak tu už jsem jednou dělal a vím, co to představuje. Jsem přesvědčen, že v dobrém týmu je to pozice, která může městu a nám všem prospět. Prostě proto, že tým musí mít hlavu, která funguje a je schopna řídit jeho pohyb.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.