Od vypuknutí války na Ukrajině zažíval nemovitostní trh v Karlových Varech velmi turbulentní období. V rozhovoru pro HN to popisuje Jiří Brož, majitel jedné z největších tamních realitních kanceláří Loyd reality. „Kromě celorepublikových vlivů typu zdražování energií, růstu cen stavebních materiálů a útlumu trhu s hypotékami nás tady ovlivňují i specifické dopady války. Stále tu část bytů vlastní Rusové a zároveň sem přišel velký počet lidí z Ukrajiny, kteří před konfliktem uprchli,“ říká.

HN: Na začátku války ještě značná část Rusů váhala, zda majetky prodat. Už se to změnilo a dali nemovitosti na trh?

Snaží se prodávat. Ale stále naráží na logistické problémy při uskutečňování obchodu. Měli jsme v naší kanceláři od ledna dva obchody s ruskými klienty na straně prodávajících, které začaly už před válkou. Oba se podařilo uskutečnit, ale komplikace kolem toho byly velké. Nedaly se vyřídit na dálku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.