Vláda prohrává boj s raketovým růstem cen energií věcně, komunikačně i lidsky. Její členové připomínají zajíce, který se v noci zastavil uprostřed silnice a v záři dálkových světel projíždějících aut neví kudy kam. Kabinet nedoceňuje závažnost situace ani to, že energie budou drahé minimálně další dva roky. Spolehnout se lze na jediné: vláda konzistentně dělá příliš málo příliš pozdě. Příkladem budiž nedostatečná a nesmyslně plošná pomoc domácnostem, které si na ni zřejmě reálně sáhnou až příští rok. Je zbytečné čekat na nějaké zázračné evropské řešení, protože to nepřijde. Vláda může poměrně rychle prosadit pět opatření, která by skutečně ulevila firmám, podnikatelům i domácnostem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se