Podnikatel s uhlím Karel Holoubek předává vládu nad hokejem v Karlových Varech. Novým hlavním vlastníkem se stal internetový podnikatel Dušan Šenkypl. Jeden z nejbohatších Čechů a spolumajitel investiční společnosti Pale Fire Capital, do jejíhož portfolia patří například společnosti Aukro či Groupon, původní informace HN potvrdil na čtvrteční tiskové konferenci.

Šenkypl nemá k hokeji ani Karlovým Varům z minulosti žádný specifický vztah. Ke vstupu do HC Energie Karlovy Vary ho podle jeho slov přivedl kamarád Daniel Tobolka, majitel společnosti AutoMax Group, která distribuuje výrobky z oblasti autokosmetiky a autochemie. Právě Tobolka bude mít v klubu sedmiprocentní podíl, Šenkyplovi patří 43 procent. Deset procent v klubu připadá na stejnojmenné občanské sdružení.

Vedle nových investorů se ve vlastnické struktuře objeví i město Karlovy Vary, které bude mít čtyřicetiprocentní podíl. Definitivní souhlas ale bude muset dát ještě zastupitelstvo města na svém zasedání 6. září. Radnice jako vlastník profesionálního sportovního klubu je v Česku řídký, ne však neznámý jev. Město ovládá hokej ve Zlíně a fotbal v Hradci Králové.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se