V Praze se chystá vládnout ODS spolu s ANO, hlásí dva týdny před volbami lídr uskupení Praha sobě Jan Čižinský. Na Facebooku své tvrzení doložil mimo jiné novinovými titulky rozhovorů, v nichž si pražská jednička koalice Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) a pražský lídr ANO Patrik Nacher skládají na dálku komplimenty. Že se v Praze rodí koalice stran, které si na celostátní úrovni jdou po krku, však politici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) odmítají. Podle nich stále platí, že po volbách bude prioritou Spolu uzavřít koalici podobnou té celostátní.

Vzhledem k osobním antipatiím, které lze vnímat hlavně mezi členy Spolu a současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), by byli zástupci koalice nejradši, kdyby měli dost hlasů společně s hnutím STAN. A mohli se tak obejít bez nejmenšího člena celostátní koalice – Pirátů. „Budu doufat a věřit, že se do zastupitelstva dostane STAN. To je pro mě první volba,“ říká Jan Wolf, čtyřka pražské koalice Spolu a nejvýše postavený lidovec na společné kandidátce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.