Koupit si vlastní byt je v současnosti prakticky nemožné i pro průměrně vydělávajícího Pražana. Byty se prodávají zhruba za 150 tisíc korun za metr čtvereční, takže průměrná 70metrová nemovitost vyjde na 10,5 milionu korun. Lidé kvůli tomu stále častěji míří do nájmů, což ale vytváří tlak na růst jejich cen. Řešení krize bydlení a zrychlení výstavby v metropoli je tak jedním z největších témat nadcházejících komunálních voleb. Možné způsoby, jak situaci změnit, řešili kandidáti na pražského primátora na středeční debatě s developery a stavebníky.

Podle průzkumu, který si u agentury Ipsos zadalo Sdružení pro architekturu a rozvoj, zahrnující developery a architekty, je nedostupnost bydlení největším současným pražským problémem. Uvedlo to 53 procent z více než tisícovky dotázaných. Ceny bydlení rostou i kvůli pomalému povolování staveb. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.