Americké kapitálové trhy zaznamenaly v úterý největší pád od června 2020, kdy se investoři báli dopadů koronavirové pandemie. Klíčový ukazatel největší světové burzy v New Yorku – index S&P 500 – se propadl o 4,3 procenta a trh Nasdaq ztratil téměř 5,2 procenta. Důvodem krvavé lázně byla špatná čísla o vývoji inflace v USA.

Vývoj na amerických burzách kopírovaly ve středu rovněž trhy v Asii a Evropě. Hodnota japonských firem klesla téměř o tři procenta, v Hongkongu se snížila o 2,33 procenta a největší evropské korporace ztrácely během odpoledne zhruba jedno procento ze své hodnoty.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se