V den svých padesátin dostala ředitelka pražského magistrátu Martina Děvěrová pozvání na schůzku s tehdejší primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). „Myslela jsem si, že mi chce popřát, jak se to obvykle dělá,“ vzpomíná úřednice na čtyři roky starou událost. Z pozvání se ale vyklubalo předání výpovědi, kterou Děvěrová odmítla uznat, a s magistrátem se proto soudí. Případem se tento týden zabýval Obvodní soud pro Prahu 1, který už dal bývalé šéfce úřadu naději, že vyhraje – odvolání z funkce a následná výpověď podle něj nebyly řádně odůvodněné.

Příběh začal koncem června 2018, kdy policie provedla na magistrátu razii a mezi jinými obvinila ředitelku odboru sportu Soňu Fáberovou za machinace s dotacemi. Podle Krnáčové za to mohla částečně i Děvěrová, když neřešila dřívější signály, že na rozdělování dotací může být něco v nepořádku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.